Turkiye Buyuk Millet Meclisi


TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ YARIN BULGARİSTAN'A GİDİYOR

(20 Haziran 2006)


TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bulgaristan Ulusal Meclisi Başkanı Georgi Pirinski'nin davetlisi olarak, yarın bu ülkeye gidecek.

Meclis Başkanı Arınç'a Bulgaristan ziyaretinde TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı İsmail Özgün, AK Parti Burdur Milletvekili Mehmet Alp ve AK Parti Hatay Milletvekili İsmail Soylu ile CHP Kocaeli Milletvekili Salih Gün de eşlik edecek.

TBMM Başkanı Arınç ve beraberindeki heyeti, Sofya Havaalanında Bulgaristan Ulusal Meclisi Başkan Yardımcısı Ekaterina Mihailova karşılayacak.

TBMM Başkanı Arınç, resmi temaslarına, yarın Bulgaristan Ulusal Meclisi Başkanı Pirinski ile yapacağı görüşmeyle başlayacak; daha sonra heyetlerarası görüşmelere geçilecek. Görüşmeler sonrası Arınç ve Pirinski, ortak basın açıklaması yapacak.
Aynı gün Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koyacak olan Arınç, ardından Bulgaristan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanvekili Kasım Dal'ın vereceği öğle yemeğine katılacak.

TBMM Başkanı Arınç, yarın öğleden sonra, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Parvanov tarafından kabul edilecek; bu görüşmenin ardından da
Başbakan Sergei Stanishev ile bir araya gelecek.

Bulgar basın kuruluşları ile yapacağı görüşmelerin ardından Arınç, Bulgaristan Ulusal Meclisi Başkanı Georgi Pirinski tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.

TBMM Başkanı Arınç, temaslarına perşembe günü Bulgaristan Meclisinde devam edecek. Arınç, Dış Politika Komisyonu Başkanı Solomon Passi, Parlamento Avrupa Entegrasyon Başkanı Atanas Paparizov ile görüşmelerde bulunduktan sonra, Türkiye'nin Sofya Büyükelçisi Mehmet Gücük'ün onuruna vereceği öğle yemeğine katılacak.

Arınç, aynı gün Sofya Kütüphanesi şark bölümünü ziyaret edecek; Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni ofisinin açılışında bulunacak, akşam da Büyükelçilik ve Türk-Bulgar Ticaret ve Sanayi Odasının vereceği akşam yemeğine katılacak.

TBMM Başkanı Arınç, Cuma günü Türk basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelecek; Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ivailo Kalfin ile bir görüşme yapacak, ardından Filibe'ye hareket edecek. Bülent Arınç, Filibe Valisi ile yapacağı görüşmenin ardından, Eski Şehir ile Muradiye Camii'ni ziyaret edecek; Türkiye'nin Filibe Başkonsolosluğu ile Bulgar-Türk İşadamları Derneğinin vereceği yemeğe katılacak. Arınç, akşam saatlerine yurda dönecek.

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki