Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ensar AYTEKİN
27. Dönem Balıkesir Milletvekili
İçişleri Komisyonu Üyesi
 Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası Z.Kat 1 Nolu Banko Oda: AZ02
Telefon: +90 (312) 420 28 09 +90 (312) 420 28 10
Faks: +90 (312) 420 26 04
E-Posta: ensar.aytekin@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ensar AYTEKİN

1972 yılında Ardahan Çıldır'da doğdu. Anne adı Vespiye, baba adı Suriye'dir.

İlk ve orta öğrenimini Kars'ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünde iki yıl öğrenim gören Aytekin, aynı üniversitenin İktisat Fakültesine devam etmektedir.

1995'e kadar, İstanbul'da muhasebecilik yaptı. 1995 yılında Balıkesir'e yerleşti. Ensar Aytekin, Edremit'te Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yapmaktadır.

2002'de Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında aktif siyasete adım atan Aytekin, geçen yıllar içerisinde CHP örgütünde sırasıyla Edremit İlçe Gençlik Kolu Başkanlığı, İlçe Saymanlığı, İlçe Sekreterliği, İl yöneticiliği, İl başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2013 yılından beri, parti okulu eğiticileri arasında yer alan Ensar Aytekin, birçok ilçede temel siyasi eğitim ve sandık çevresi üye eğitimi çalışmalarında aktif şekilde yer aldı. Aynı zamanda Parti İçi Eğitim Birimi (PİEB) Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Birçok Sivil Toplum Kuruluşu'nda da görev alan Aytekin orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli olan Ensar Aytekin, Esma ve Kutup adında iki çocuk sahibidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki