Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Fatih Mehmet ŞEKER
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Adres: Halkla İlişkiler Binası 6.Kat 4 Nolu Banko Oda: E607
Telefon: +90 (312) 420 65 52 +90 (312) 420 65 53
Faks: +90 (312) 420 20 23
 
Özgeçmiş

Fatih Mehmet ŞEKER

Öğretim üyesi. Baba tarafından Elbegli, ana tarafından Güzeloluk/Kösereli köyüne mensup bir yörük çocuğu olarak Tozlu yaylasında (Mersin-Erdemli) doğdu. Hâfızlığını Konya-Meram Dere Kur'an Kursu'nda yaptı. İmam-Hatip Lisesi'ne Konya-Merkez İHL'de başladı, Erdemli İHL'de devam etti, Üsküdar İHL'den mezun oldu (1994). Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi'nde (1999), yüksek lisans (2003) ve doktorasını (2008) Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Askerlik vazifesini Tatvan İlçe Jandarma'da sıhhıye-er olarak yerine getirdi (2009). 2012'de felsefe doçenti oldu. Fatih-Riyaziyeci Salih Zeki İlköğretim Okulu'nda Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi; Beşiktaş-Kabataş Lisesi'nde felsefe ve siyaset; İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü, Türk Felsefesi Tarihi kürsüsünde de felsefe dersleri verdi. Zihniyet dünyamızla hayat felsefemiz etrafında kitaplar kaleme aldı: Türk Entelektüel Tarihinin Teşekkül Devri, Osmanlı Entelektüel Geleneği, İslâmlaşma Sürecinde Türklerin İslâm Tasavvuru, Selçuklu Türklerinin İslâm Tasavvuru, Osmanlı İslâm Tasavvuru, Türk Dinî Düşüncesinin Teşekkül Devri, Türk Düşünce Tarihi Açısından Kutadgu Bilig, Osmanlılar ve Vehhâbîlik, Modernleşme Devrinde İlmiye: Cevdet Paşa-İbnülemin Örneği, Cumhûriyet İdeolojisinin Nakşibendîlik Tasavvuru: Şerif Mardin Örneği, Türk Zihniyet Dünyası ve Hayat Felsefesi, Türk Dikkati, İyi Türkiye: Bir Yakın Dönem Siyasetnâmesi, Klasik ve Modern Türk Düşüncesinin Mimarları, Kalemin Dili Türk'ün Gözü, Terazi Hatır Saymaz, Varlığı Yokluğa Değişmek: Politika, Kalemin Yazmadığı Kitap: Siyaset, Hasret Kıyamete Kaldı.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki