Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Cengiz GÖKÇEL
27. Dönem Mersin Milletvekili
Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 4.Kat 4 Nolu Banko Oda: E403
Telefon: +90 (312) 420 55 52 +90 (312) 420 55 53
Faks: +90 (312) 420 20 86
E-Posta: cengiz.gokcel@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Cengiz GÖKÇEL

1965 yılında Mersin Toroslar ilçesine bağlı Karaisalı (Köy) Mahallesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin'de gören Gökçel, iş hayatına çiftçilik ile başlamış, yanı sıra işletmecilik, gayrimenkul alım-satımı, inşaat malzemeleri ithalat ve ihracat işleri yapmıştır. 2002 yılında Mersin Ziraat Odası Meclis Üyeliğine seçilen Gökçel, 2007 yılından milletvekili seçilinceye dek Mersin Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

2014 yılında Ulusal Turunçgil Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 yıl Başkan vekilliği, Mersin Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve Ziraat Odaları Birliği Üst Kurul Delegeliği görevleri yapmıştır. Mersin Akdeniz İlçesi Örtü Altı Sebze Üretici Birliği, Mersin Toroslar İlçesi Şeftali Üreticileri Birliği, Mersin Mezitli İlçesi Şeftali Üretici Birliğinin kurulmasında yoğun çaba sarf etmiştir.

Cengiz Gökçel, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki