Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Sibel ÖZDEMİR
27. Dönem İstanbul Milletvekili
Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi
 Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 2.Kat 2 Nolu Banko Oda: F213
Telefon: +90 (312) 420 55 18 +90 (312) 420 55 19
Faks: +90 (312) 420 25 34
E-Posta: sibel.ozdemir@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Sibel ÖZDEMİR

10 Haziran 1979'da İstanbul'da doğdu. Baba adı Hüseyin, anne adı Makbule'dir.

Akademisyen; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme (Finans) alanında, Doktorasını Marmara Üniversitesinde Uluslararası Ekonomi alanında tamamladı.

İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa Üniversitesinde gerek öğrenci gerekse misafir öğretim üyesi olarak bulunma imkânı edindi. İstanbul'da farklı Üniversitelerde öğretim görevlisi, akademisyen olarak görev yaptı. Özellikle Avrupa Birliği Hukuku, Avrupa Birliği Ekonomi ve Ticaret Politikaları alanında dersler verdi ve akademik çalışmalarda bulundu.

26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Parlamentoda göreve başladığı birinci dönemde Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Üyeliği ve ikinci dönemde Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. KEFEK bünyesinde kurulan Yurtdışında Yaşayan ve Vatandaşlıktan İzinle Çıkmış Kadınların ve Ailelerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Alt Komisyonu Üyeliği yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Özdemir, bekârdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki