Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Sena Nur ÇELİK
27. Dönem Antalya Milletvekili
Dışişleri Komisyonu Sözcüsü
 Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 6.Kat 4 Nolu Banko Oda: F601
Telefon: +90 (312) 420 58 02 +90 (312) 420 58 03
Faks: +90 (312) 420 25 02
 
Özgeçmiş

Sena Nur ÇELİK

Antalya / Alanya - 1986, Mustafa, Saniye.

Avukat; Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun oldu. İngiltere Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinin denklik programını tamamladı. London School of Economics'te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

Uluslararası hukuk, insan hakları hukuku, Avrupa Birliği hukuku, tahkim ve sermaye piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaptı. Warwick Üniversitesinde Uluslararası Öğrenci Temsilcisi, London School of Economics'te Türk Öğrenci Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında görev aldı. Bir uluslararası hukuk firmasında, Türkiye'de ve yurt dışında büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi.

25 ve 26. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi.

Çelik, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki