Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Bayram ÖZÇELİK
27. Dönem Burdur Milletvekili
Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi
Adres: Ana Bina E Blok 1.Kat Oda: 581
Telefon: +90 (312) 420 56 24 +90 (312) 420 56 25
Faks: +90 (312) 420 21 20
E-Posta: bayram.ozcelik@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Bayram ÖZÇELİK

1 Ekim 1966'da Burdur'da doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Vesile'dir.

1985 yılında Burdur İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 1990 yılında tamamladı. 1991 yılında Özel Muayenehanesinde Serbest Diş Hekimi olarak çalıştı. Antalya ve Isparta Diş Hekimleri Odası Burdur Temsilcisi oldu. Burdur Spor Futbol Takımı Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK PARTİ Genel Merkezince Burdur Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirildi.

22.-23.-24.- 26 ve 27. Dönem Burdur Milletvekili seçildi.TBMM de 22. ve 23. Dönemde 1. Yasama Yılı Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu 23. Dönemde Vakıflar Araştırma Komisyonu ve Tuz Gölü Araştırma Komisyonlarında görev yaptı. Ayrıca 23. Dönemde TBMM Dış ilişkiler komisyonundaki Asya Parlamenterler Asamblesi (APA) 5 üyesinden biri olarak görev yaptı. 26.Dönem 1.Yasama Yılı Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi ve Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonunda görev aldı. 22 ve 23. Dönemde 2. Yasama Dönemlerinde, 24. Dönemin tamamı ve 26.Dönem 2.Yasama Döneminde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevlerinde bulundu. 2013 yılında Ak Parti Genel Merkezi "Merkez Karar Yönetim Kurulu" (MKYK)' da görev yaptı. 23 , 24. ve 26.Dönemlerde TBMM Başkanlığında bulunan Kültür ve Sanat Komisyon Üyeliğinde bulundu.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Özçelik Evli ve 3 çocuk babasıdır

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki