Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Yılmaz TEZCAN
26. Dönem Mersin Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

1 Ocak 1968'de Mersin'de doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Hatice'dir.

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Doç. Dr.; Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Radyasyon Onkolojisi alanında uzmanlık eğitimini tamamladı.

Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalında Öğretim Üyeliği yaptı. 2010 yılında yardımcı doçent, 2012 yılında doçent oldu. University Hospital Munster Department of Radiation Oncology Almanya ve University of Virginia Medical Center, Department of Radiation Oncology, Amerika Birleşik Devletleri'nde YÖK bursu ile yurt dışı eğitim faaliyetlerinde bulundu. Mersin Devlet Hastanesi Başhekimliği, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanlığı gibi idari görevlerde bulundu. Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makale, tebliği ve yurt dışı-yurt içi kongre, konferans ve sempozyum katılımları bulunmaktadır. Mesleki ve sosyal alanda birçok dernekte görev yaptı.

İngilizce bilen Tezcan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki