Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Recep KONUK
26. Dönem Karaman Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

9 Mart 1956'da Konya Çumra Türkmencamili'de doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Zeliha'dır.

İş Adamı, Çiftçi ve Kooperatifçi; Selçuk Eğitim Enstitüsünü bitirdi. Selçuk Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora beratı verildi.

Dünya Pancar ve Kamış Üreticileri Birliği ile Uluslararası Avrupa Pancar Üreticileri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Kazakistan Cumhuriyeti Konya Fahri Konsolosluğu görevini üstlendi. Çumra Belediye Başkanlığı, Çumra Sulama Birliği, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi, Konya Şeker San. ve Tic. AŞ, Çumra Şeker AŞ, Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği, Anadolu Birlik Holding, Bilimsel Araştırma, Teknoloji, Eğitim ve Kültür Vakfı ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu başkanlıkları; Şeker Kurumu, Milli Kooperatifler Birliği ve Şeker Kurulu üyelikleri yaptı. Pankobirlik ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Orta düzeyde Fransızca bilen Konuk, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki