Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Sena KALELİ
24. Dönem Bursa Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: sena.kaleli@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Sena Kaleli, 14 Temmuz 1956'da Bursa'da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Samiye'dir.

Yönetici, İşletmeci; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.

İsviçre'de bir yıl süreyle İngilizce ve Almanca dil eğitimi gördü. Öğreniminin ardından Norveç'te muhasebe, üretim ve satış alanlarında staj yaptı. Kamil Koç Otobüsleri AŞ'de çalışmaya başladı ve 1995 yılında Genel Müdür oldu. Kamil Koç Otobüsleri AŞ Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. BOOY-KOOP Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinin yapımı ve işletiminde aktif görev aldı. GESİAD Kurucu-Onur Üyesi; BUSİAD, SİVİLAY Kurucu Üyesi; BURSAV Yönetim Kurulu Üyesi; Meme Sağlığı Derneği Başkanı; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi; Bursa İş Kadınları Derneği (BUKİAD), Türkiye'de İtalyan Ticaret Odası ve Uluslararası Öğrenci Değişimi (AIESEC) Bursa Şubesi üyesidir. Çeşitli dergilerde köşe yazıları yazmaktadır.

İngilizce ve Almanca bilen Kaleli, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki