Turkiye Buyuk Millet Meclisi

İlhan DEMİRÖZ
24. Dönem Bursa Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: ilhan.demiroz@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

İlhan Demiröz, 26 Eylül 1951'de Artvin'de doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Ayşe'dir.

Ziraat Yüksek Mühendisi; Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünü bitirdi.

Artvin TOPRAKSU'da Ekip Başmühendisi olarak göreve başladı. Gümüşhane TOPRAKSU Ekip Başmühendisi ve Köy Hizmetleri İl Müdür Yardımcısı, Burdur Köy Hizmetleri İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Son görev yeri olan Bursa Köy Hizmetleri ve İl Özel İdaresinden emekli oldu. 2002-2010 yılları arasında 4 dönem TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığında bulundu. Bursa Akademik Odalar Dönem Sözcülüğü ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği yaptı. Halen TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Onur Kurulu Üyesi, Bursa Atatürkçü Düşünce Derneği Üyesi, Bursa Artvin Sanayici ve İş Adamları Derneği (ARSİAD) Danışma Kurulu Üyesi ve Bursa Artvinliler Derneği Üyesidir. 2009 yılında İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi ve 2 yıl İl Genel Meclisi Grup Başkanvekilliği görevini yürüttü.

Orta düzeyde İngilizce bilen Demiröz, evlidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki