Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Osman COŞKUN
23. Dönem Yozgat Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

Osman Coşkun, 14 Ekim 1962'de Yozgat Aşağıtekke Köyü'nde doğdu. Babasının adı Nazım, annesinin adı Sakine'dir.

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Öğretim Üyesi; Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği'nde, doktorasını Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) ve KOSGEB'te eğitimci olarak kurs ve seminerler verdi, danışmanlık görevinde bulundu. TSE Baş Tetkikçisi oldu. Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım TAŞ Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği yaptı.

İngilizce bilen Coşkun, 6 çocuk babasıdır.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

 • Kurumsal Kimlik
 • TBMM'yi Ziyaret

  TBMM Gezi ve Rehberlik

  Rehber Eşliğinde Gezi

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

  Detaylı Bilgi İçin

   

   

   

   

   

   

  E-devlet Üzerinden Randevu

  E-devlet Linki

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

  e-Devlet Linki

  Halk Günü

  Halk Günü

  Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

  Detaylı Bilgi İçin

   

   

  Kurtuluş Savaşı Müzesi

  Kurtuluş Savaşı Müzes

  'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

  Sanal Tur

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

  TBMM Sanal Tur Gezisi

  Engelsiz Meclis

  İşitme Engelliler

  Rehber Eşliğinde Gezi

  Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

  Youtube Erişim Linki