Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Kanun Tasarısı Bilgileri
Kanun Tasarısının Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 26 / 1
Esas Numarası 1 / 724
Başkanlığa Geliş Tarihi 06/06/2016
Tasarının Başlığı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı
Tasarının Özeti Tasarı ile; Anayasa Mahkemesinin ilgili Kararı öncesinde emekli olanlara otuz yıl üzerindeki hizmet sürelerinin her yılına karşılık gelen ikramiyenin ödenmesine yönelik usul ve esasların düzenlenmesi, Türkiye İş Kurumunun faaliyet alanı ile ilgili yapılacak proje ve programlara münferiden veya yurt içi ya da uluslararası kuruluşlarla işbirliği hâlinde eğitim ve danışmanlık hizmeti verebilmesi, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlarla yürütülen projeler karşılığı temin edilen hibe niteliğindeki tutarların, Türkiye İş Kurumunun bütçesine gelir kaydedilmeksizin özel hesaplarda izlenmesine imkân tanınması, işverenlere, ait olduğu aya ilişkin aylık prim ve hizmet belgesinin verilme süresinden itibaren altı ay içerisinde talepte bulunması hâlinde geriye dönük prim teşviklerinden yararlanma imkânı verilmesi, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğunun 31/12/2016 tarihine kadar ertelenmesi ve bu sürenin Bakanlar Kurulu tarafından bir yıl uzatılabilmesi öngörülmektedir.
Teklif komisyonda ve Genel Kurulda değiştirilerek kabul edilebilmektedir. Komisyonun kabul ettiği metnin/Kanun metninin dikkate alınması gerekmektedir.
Son Durumu GÜNDEMDE
Tasarının Sonucu HÜKÜMSÜZ
Kanun Tasarısı Komisyon Bilgileri
Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar Tarihi
Esas Komisyon Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu 07/06/2016 14/06/2016 Raporunu Verdi 09/06/2016
Tali Komisyon Adalet Komisyonu 07/06/2016 14/06/2016 Raporunu Vermedi
Tali Komisyon Anayasa Komisyonu 07/06/2016 14/06/2016 Raporunu Vermedi
Tali Komisyon Avrupa Birliği Uyum Komisyonu 07/06/2016 14/06/2016 Raporunu Vermedi
Tali Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu 07/06/2016 14/06/2016 Raporunu Vermedi

Komisyon Raporu (Sırasayısı) 386
(1/724 ) Bilgileri

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki