Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Lütfi KAŞIKÇI
27. Dönem Hatay Milletvekili
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi
 (10 / 3200, 3361, 3362, 3364, 3365) Esas Numaralı Meclis Araştırması Komisyonu Katip Üyesi
Adres: Halkla İlişkiler Binası 1.Kat 3 Nolu Banko Oda: B105
Telefon: +90 (312) 420 60 62 +90 (312) 420 60 63
Faks: +90 (312) 420 23 15
 
Özgeçmiş

Hatay / Kırıkhan 1982, Haci Ahmet, Melahat

İlk, orta ve lise eğitimini Hatay'da tamamladı. Mustafa Kemal Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Mustafa Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Anabilim Dalında "Türkiye Boru Taşımacılığında Enerji Analizi" konulu tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini 2011 yılında tamamladı. Konya Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında "Depreme Dayanıklı Prefabrik Yapılar" konulu tez çalışması ile doktora eğitimini 2021 yılında tamamladı.

AFAD ve Tema gönüllülüğü yanında Oğuz Ata Eğitim ve Kültür Derneği kurucu ve yöneticiliği görevlerinde bulundu. İnşaat alanında faaliyet gösteren aile şirketinde çalışmakla birlikte alt yapı projeleri üzerine çalışan farklı firmalarda da görev yaptı.

2006-2012 yılları arasında Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı, 2015-2018 yılları arasında MHP Hatay İl Başkanlığı görevlerini yürüttü.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki