Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT
26. Dönem Çorum Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
 
Özgeçmiş

6 Şubat 1970'te Çorum'da doğdu. Baba adı İhsan, anne adı Sevgi'dir.

Eczacı; Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalında yüksek lisansını yaptı. Hitit Üniversitesinde Felsefe ve Din Bilimleri alanında doktorasına devam etmektedir.

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde ders verdi. Uluslararası HOMEOPATİ Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Yaşama Değer Derneği 2. Başkanı ve Ankara Eczacı Odası Üyesidir. AK PARTİ Kadın Kolları MKYK Üyesi ve Teşkilat 2. Bölge Koordinatörü olarak görev yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Ceritoğlu Kurt, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki