Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Ülker GÜZEL
24. Dönem Ankara Milletvekili
Adres:
Telefon:
Faks:
E-Posta: ulker.guzel@tbmm.gov.tr
 
Özgeçmiş

Ülker Güzel, 7 Şubat 1944'te Kars'ta doğdu. Baba adı Mehmet Veysi, anne adı Lamia'dır.

Planlamacı, İktisatçı; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye ve İktisat Bölümünü bitirdi.

DPT uzmanı olarak kalkınma planlarının hazırlık çalışmalarında bulundu. OECD ve BM bursuyla Almanya ve ABD'de göçmen işçilerin tasarruflarının değerlendirilmesi ve vakıflar konularında çalışmalar yaptı. Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığında, New York Ticaret Müşavirliği, Müsteşarlık Danışmanlığı; Vakıflar ve Vakıflar Bankasından sorumlu Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Müşavirliği, Stockholm Ticaret Müşavirliği, Anlaşmalar Genel Müdürlüğü uzmanlığı görevlerinde bulundu. Milli Güvenlik Akademisi Kamu Görevlileri Eğitim Programı ile Polis Akademisinde öğretim görevlisi olarak ders verdi. Dış Ticaret Müsteşar Yardımcılığı ve İGM Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. 12 adet kitabı ve çok sayıda makalesi yayınlandı.

24. Dönemde TÜRKPA Türk Grubu Üyesi oldu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Güzel, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki