Turkiye Buyuk Millet Meclisi

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
26. Dönem 2. Yasama Yılı
62. Birleşim 19 Ocak 2017 Perşembe

Ulaşmak İstediğiniz sayfa aralığını giriniz.
Font Küçült | Normal | Font Büyüt
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa
Tutanak toplam 94 sayfadır. Sorgulanan Sayfaların Yazıcı Versiyonu
Bildiğiniz üzere, bu pullardan beyaz olan kabul, kırmızı olan ret, yeşil olan ise çekimser oyu ifade etmektedir.

Oyunu kullanacak sayın üye, adını ad defterine işaretlettikten sonra ve kâtip üyeden üç yuvarlak pul ile oylamaya özel bastırılan mühürlü zarfı aldıktan sonra kapalı oy verme yerine girecek, oy olarak kullanacağı pulu burada zarfın içerisine koyacak ve diğer iki pulu ise ıskarta kutusuna atacaktır. Bilahare oy verme yerinden çıkacak olan üye, oy pulunun bulunduğu zarfı Başkanlık Divanı kürsüsünün önünde bulunan oy kutusuna atacaktır. Oylamada adı okunmayan milletvekillerine pul ve zarf verilmeyecektir.

Şimdi gizli oylamaya Adana ilinden başlıyoruz.

(Oyların toplanmasına başlandı)

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, kürsünün önünü lütfen boşaltır mısınız. Sayın milletvekilleri…

Evet, sayın milletvekilleri, lütfen oylarınızı atalım, kürsünün önünü boşaltın lütfen.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Başkan, Sayın Mustafa Köse, Sayın Vedat Demiröz, Sayın Bekir Bozdağ, Sayın Numan Kurtulmuş, Sayın Galip Ensarioğlu, Sayın Fatih Şahin, oylarını açık olarak, göstererek, aleni bir şekilde kullanmışlardır.

MEHMET MUŞ (İstanbul) - Sayın Özgür Özel tamamen uydurma ifadeler kullanıyor, hiçbir gerçekliği yok. Bütün milletvekillerimiz İç Tüzük'e uygun oy kullanmaktadır.

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Naci Bostancı, Sayın Hasan Turan, Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Sayın Halis Dalkılıç, Sayın Ahmet İyimaya -Ahmet İyimaya'yı geri alıyorum- oylarını açık olarak kullanmışlardır, göstermişlerdir, kabinlere girmemişlerdir.

Sayın Recep Akdağ, Sayın Serkan Bayram, Sayın Zehra Taşkesenlioğlu, Sayın Mehdi Eker, Sayın Şahin Tin, oylarını kabinlere girmeden, açık olarak ve pullarını göstererek, "evet" oyu kullandıklarını alenileştirerek kullanmışlardır.

MEHMET MUŞ (İstanbul) - Özgür Özel'in ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır.

OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - AK PARTİ milletvekilleri İç Tüzük'e uygun olarak oy kullanmaktadır.

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Burhan Kuzu, Sayın Bülent Turan, Sayın Naci Ağbal, Sayın Ahmet Gündoğdu, Sayın Aziz Babuşcu, oylarını kullanırken gizli oylamaya riayet etmemiş, kabinlere girmemiş, kabin dışında açık oy kullanmışlardır.

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri oylarını usule uygun olarak kullanmaktadırlar.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Yeliz nerede, Yeliz?

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, Sayın Karaburun ve Sayın Enç oy kullanacak.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - AK PARTİ'li milletvekilleri gizli oylamaya uygun olarak oylarını kullanmaktadır. CHP'li bazı milletvekilleri kabinlere girmeden oy kullanıyor.

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, Sayın Enç'in etrafında durmayın lütfen, oy kullanılmasını görmem lazım.

Teşekkür ederim.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

"Ahmet Hamdi Çamlı…" (CHP sıralarından "Yeliz, Yeliz… Neredesin Yeliz?" sesleri)

(Oyların toplanmasına devam edildi)

OSMAN AŞKIN BAK (Rize) - AK PARTİ milletvekilleri kabine girerek oylarını kullanıyorlar, devam ediyorlar, teşekkür ediyoruz.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Bakan Akif Çağatay Kılıç, Sayın Metin Külünk, Sayın İsmail Aydın, Sayın Ravza Kavakcı, Sayın Markar Eseyan, Sayın Berat Albayrak, hem kendi adına hem vekâleten kullandığı oyda oyları alenileştirerek, açık atarak, beyaz pulu göstererek, kabine girmeksizin ihlallerle dolu oy kullanmışlardır.

FATMA KAPLAN HÜRRİYET (Kocaeli) - Ahmet Arslan da açık kullandı.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Mehmet Muş, Sayın Nurettin Canikli, Sayın Mustafa Şentop, Sayın Hurşit Yıldırım, Sayın Nihat Zeybekci, Sayın Cahit Özkan, Sayın İsmet Uçma, oylarını açık şekilde, pulu göstererek, kabine girmeden, alenileştirerek, Anayasa'ya aykırı şekilde kullanmışlardır, ayrıca Ahmet Arslan.

(Oyların toplanmasına devam edildi)

MAHMUT TANAL (İstanbul) - Sayın Başkan, özür dilerim sizden. Şimdi, sosyal medyada "Yeliz Adeley" isimli bir kişi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulundan yayın yapıyormuş. Şimdi, bu kişi milletvekili mi? Dışarıdan yabancı birisi mi girmiş buraya? Bu Yeliz Adeley kimdir? Sayın Meclis Başkan Vekili olarak sizden talep ediyoruz yani bu konuda bir araştırmanın yapılması lazım. (CHP sıralarından "Yeliz, Yeliz…" sesleri)

(Oyların toplanmasına devam edildi)

ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Arkadaşlar, Sayın Ahmet Hamdi Çamlı… Yeliz, bravo(!)

83

 
Başa Dön | Önceki Sayfa Sonraki Sayfa | Son Sayfa

Sosyal Medya

Kurumsal Facebook Adresi Kurumsal Twitter Adresi RSS Aboneliği Gunluk Haber Aboneliği Genel Kurul Facebook Adresi Genel Kurul Twitter Adresi Web Yoneticisine Mesaj
Sosyal Ağlarda TBMM

Arama

TBMM'yi Ziyaret

TBMM Gezi ve Rehberlik

Rehber Eşliğinde Gezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tanıtımı kapsamında ziyaretçilerin rehber eşliğinde gezdirilmesi, TBMM rehberlik online kayıt sistemine başvurunun ardından, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından hazırlanan bir program dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

 

 

 

 

E-devlet Üzerinden Randevu

E-devlet Linki

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etmek için e-Devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

e-Devlet Linki

Halk Günü

Halk Günü

Milli İradenin kalbinin attığı yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açılmıştır. Her ayın ilk Cumartesi günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında önceden herhangi bir randevu almaksızın saat başı gerçekleştirilen gezi programlarına katılabilmek için TBMM Dikmen Kapısına gelmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin

 

 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Kurtuluş Savaşı Müzes

'Birinci Millî Mimarlık Dönemi Üslubu'nun Ankara'daki ilk örneklerinden olan I.TBMM Binası, 1920-1924 yılları arasında Kurucu Meclis olarak da görev yapan Gazi Meclis tarafından kullanılmıştır. Halen TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı uhdesinde Kurtuluş Savaşı Müzesi (I.TBMM Binası) olarak hizmet vermektedir.

Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanal Tur

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sanal olarak gezebilirsiniz.

TBMM Sanal Tur Gezisi

Engelsiz Meclis

İşitme Engelliler

Rehber Eşliğinde Gezi

Yasama ve Denetim Hizmetlerine İlişkin Tanıtım Videolarına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Youtube Erişim Linki